[گریتینگ اراک] : شرکت های تولید گریتینگ گالوانیزه و فلزی در اراک

گریتینگ اراک یکی از قطب های صنعتی در زمینه طراحی و تولید انواع قطعات گریتینگ وپیش از این به طور کلی به ویژگی‌های فنی برخی انواع گریتینگ ، شبکه ها و سازه های مشبک  در مقاله‌های متعدد پرداختیم. در این نوشته می‌خواهیم به طور اختصاصی به بررسی فنی محصولاتی بپردازیم که توسط شرگت رهبان فاخر ساعی تولید و ارائه می‌شوند.

 

محصولات ارائه شده توسط گریتینگ اراک

گریتینگ و سازه های مشبک اراک به طور کلی محصولات خود را در سه دسته گریتینگ‌های فلزی، گریتینگ‌های فایبرگلاس و انواع بست گریتینگ تولید و عرضه می‌نماید. گریتینگ‌های فلزی تولید شده توسط گریتینگ اراک عمدتاً شامل گریتینگ الکتروفوج، گریتینگ تسمه‌درتسمه، گریتینگ گالوانیزه و سایر گریتینگ‌های فلزی می‌باشد.

گریتینگ‌های تولید شده از فلز یا فایبرگلاس به صورت محصولاتی در اشکال متنوع عرضه می‌شوند؛ از جمله پنل‌های گریتینگ یا گریتینگ پله و سایر محصولات پیش‌ساخته و نیمه‌ساخته جهت نصب در محل اجرای پروژه. در این نوشتار ما به بررسی و تحلیل کامل نکات و ملاحظات فنی پنل‌های گریتینگ فلزی به عنوان یکی از مهم‌ترین محصولات ارائه شده توسط گریتینگ اراک می‌پردازیم.

 

گریتینگ اراک

 

در بررسی و تعیین مشخصات فنی پنل‌های گریتینگ فلزی چند شاخص عمده نقش دارند:

  • بار تحمیل شده بر پنل بر اساس نوع کاربری
  •  ابعاد دهانه
  •  نوع گریتینگ و تسمه‌بندی پنل‌ها
  • پوشش
  •  مشخصات سطوح پنل‌ها

هر یک از شاخص‌های مذکور به دقت توسط مهندسان و مشاوران شرکت گریتینگ اراک مورد توجه قرار گرفته و محصولات استاندارد برای کاربری‌های مختلف طراحی و تولید می‌شوند. در ادامه با جزئیات بیشتری در این موارد صحبت می‌کنیم.

 

طراحی پنل بر اساس بار وارده و ابعاد دهانه در گریتینگ اراک ریل

همانند تمامی صنایع فلزی مهندسی، جداول استانداردی جهت تعیین مشخصات پنل‌های گریتینگ فلزی بر اساس بارهای وارده و ابعاد دهانه تعریف شده‌اند. شرکت گریتینگ اراک ریل نیز از همین شیوه جهت تعیین مشخصات و طراحی پنل‌های گریتینگ فلزی بهره می‌گیرد.

اطلاعات به صورت جامع و مشخص در اختیار کاربران و مهندسان قرار می‌گیرد. بر اساس جداول ارائه شده می‌توان پنل‌های مناسب برای کاربری‌های مختلف مانند پیاده‌روها، کف‌سازی ساختمان و یا محیط‌های صنعتی یا فضاهایی با میزان بار وارده سنگین را طراحی و اجرا کرد. در صورتی که کاربری مد نظر شما در میان کاربری‌های متداول و استاندارد تعریف نشده باشد، امکان طراحی و تولید پنل‌های سفارشی بر اساس تحلیل مهندسان گریتینگ اراک ریل وجود خواهد داشت.

 

نوع گریتینگ و تسمه‌بندی در تولید پنل‌های فلزی گریتینگ اراک

گروه صنعتی گریتینگ اراک محصولات فلزی خود را به دو نوع کلی الکتروفورج و تسمه‌درتسمه تولید می‌نماید. در تولید گریتینگ الکتروفورج، تسمه‌های باربر و رابط‌های چهارپهلو تحت جریان الکتریکی بالا و فشار مکانیکی، در نقاط اتصال به دمای ذوب نزدیک شده و قطعات در هم فرو می‌روند که حاصل اتصالی یکنواخت و یکپارچه است. در گریتینگ تسمه‌درتسمه اتصالات به وسیله جوشکاری و پرس صورت می‌گیرد. در هر دو شیوه تولید گریتینگ از استانداردهای مذکور در بخش پیش جهت طراحی فواصل چشمه‌ها بهره‌گیری می‌شود. مشاوران گریتینگ اراک آماده راهنمایی شما در خصوص انتخاب شیوه‌ای هستند که برای کاربری شما مناسب‌تر باشد.

 

پوشش پنل‌های فلزی: گریتینگ گالوانیزه اراک

طراحی پوشش پنل‌های گریتینگ به سه صورت شکل می‌گیرد: فلز خام (بدون پوشش)، سطوح رنگ شده و سطوح گالوانیزه. گریتینگ و شبکه های فلزی گالوانیزه اراک یکی از مهم‌ترین محصولات تولیدی این گروه تولیدی را در زمینه پوشش پنل‌های گریتینگ تشکیل می‌دهد. بدیهی است که سطوح فلزی خام و بدون پوشش تنها در موارد محدود کاربرد خواهند داشت. سطوح رنگ شده و گالوانیزه سرد در مواردی که حساسیت پروژه کمتر بوده و میزان خورندگی محیط کم باشد گزینه‌های مناسبی خواهند بود.

اما بهترین و بادوام‌ترین نوع گریتینگ و شبکه های فلزی گالوانیزه گرم می‌باشد که مقاومت و طول عمر بالای پروژه اجرایی شما را تضمین می‌نماید. گاه ممکن است با توجه به اقتضای پروژه، سطوح با دو پوشش نیز ارائه شوند که تعیین این موضوع بر اساس نظر مهندسان مشاور و طراح صورت خواهد گرفت.

گریتینگ گالوانیزه اراک، از نوع گالوانیزه گرم بوده و مشخصات آن بر اساس استانداردهای روز دنیا تعیین و تولید می‌شود. از مهم‌ترین مشخصات در تعریف پوشش گالوانیزه حداقل ضخامت موضعی و حداقل ضخامت میانگین پوشش می‌باشند که بر اساس ضخامت گریتینگ تعیین می‌شوند. بنابراین تعیین مشخصات پوشش گالوانیزه گرم تا حدود زیادی تابع مشخصات تسمه و گریتینگ خواهد بود که با دقت بالایی توسط کارشناسان گریتینگ اراک تعیین و تولید می‌شوند.

 

مشخصات سطوح پنل‌های تولیدی شرکت گریتینگ اراک

از دیگر ویژگی‌های مورد بررسی در تعیین مشخصات پنل‌های گریتینگ فلزی، مشخصات سطح تمام شده می‌باشد. در طراحی و تولید انواع تسمه‌های صاف و مضرس شرکت گریتینگ اراک استانداردهای روز دنیا را مد نظر قرار می‌گیرد. حاصل محصولاتی خواهد بود که امکان کف‌سازی متناسب با کاربری مد نظر مشتریان را فراهم سازد.

یکی از ویژگی‌های پنل‌های گریتینگ استاندارد، فراهم کردن سطوحی ضد سرخوردگی و لغزش می‌باشد که در اکثر پروژه‌ها ضروری است. طراحی چنین سطوحی معمولاً با به‌کارگیری تسمه‌های مضرس مقدور می‌گردد. برای این منظور، در نظر گرفتن ابعاد و فواصل مناسب برای دندانه‌ها و نیز فواصل تسمه‌ها مهم است. به عنوان مثال دندانه‌هایی به ابعاد ۱۰۰ میلی‌متر مقاومت بهتری در مقایسه با دندانه‌های به شعاع ۵۰‌ میلی‌متر فراهم می‌کنند.

با این وجود اگر ابعاد دندانه‌ها بیش از حد زیاد باشد راه رفتن بر روی سطح دشوار خواهد شد. همچنین جهت قرارگیری تسمه‌ها در پنل گریتینگ باید متناسب با مسیر پیاده‌رو در کف‌سازی باشد تا از لغزش در حین عبور و مرور جلوگیری شود. گریتینگ فلزی از جنس فولاد و فولاد ضدزنگ نیز نقش قابل توجهی در ایجاد سطوح با حداقل میزان لغزش و سر خوردگی دارند. در نهایت انتخاب سطوح مناسب برای هر پروژه تابع مجموعه‌ای از شرایط پروژه است. برای انتخاب پنل با مشخصات مناسب می‌توانید با مشاوران و کارشناسان شرکت گریتینگ اراک در ارتباط باشید.

 

پنل‌های گریتینگ فلزی ساخت گریتینگ اراک

همانگونه که در معرفی ویژگی‌های مختلف یک پنل گریتینگ ملاحظه فرمودید، هر یک از ویژگی‌های پنل‌های ساخت گریتینگ اراک بر اساس استانداردهای معتبر تعیین می‌شوند. طراحی و تولید نهایی محصولات با مشخصات مختلف شامل ترکیبی از شرایط مختلف خواهد بود. برخی شرایط کاملاً تابع محاسبات صورت گرفته توسط مهندس طراح خواهند بود. از جمله این شرایط میزان بارهای وارده و ابعاد دهانه هستند که به طور مشخص ویژگی‌های خاصی از گریتینگ را از نظر ابعاد تسمه‌ها و چشمه‌ها، نوع اتصالات و … مطالبه می‌نمایند.

در مورد انتخاب نوع پوشش میزان خورندگی محیط و کاربری مورد توجه قرار می‌گیرد و تا حدودی گزینه انتخابی در این زمینه واضح و مشخص است. در انتخاب شرایط سطوح به دلیل متفاوت بودن موضوع نسبت به سایر مصالح متداول ساختمانی (بهره‌گیری از سطوح مضرس و …) ممکن است کاربران برای انتخاب دچار ابهام باشند.

محصولات ساخت گریتینگ اراک بر اساس استانداردها کلاس‌بندی و ارائه می‌شوند و در صورت داشتن اطلاعات کافی به سهولت قابل انتخاب هستند. با این حال ممکن است کاربران به سبب شرایط خاص پروژه خود در انتخاب کلاس‌بندی، نوع گریتینگ، جنس مصالح و پوشش نهایی مردد باشند. در این صورت برقراری تماس و مشاوره با کارشناسان و مهندسین مشاور جهت انتخاب محصول مناسب برای پروژه راهکار مناسبی خواهد بود.

 

معنا و مفهوم گریتینگ

گریتینگ یعنی  تسمه های فلزی بصورتیکه تسمه های باربر دریک سو و  با فاصله های برابر  از همدیگر قرار بگیرند و تسمه های فوق توسط جوش یا فورج به تسمه های ارتباطی که عمود بر باربرها می باشند متصل شوند یا توسط فاصله اندازه ها که به صورت تسمه فرم دار یا موجی یا ذوزنقه ای به یکدیگر اتصال به پیدا نمایند

در حال حاضر گریتینگ از نظر نوع بیشتر به صورت فلزی ، فلزی گالوانیزه شده و فایبرگلاس در صنعت کاربرد دارد ولی امروز با پیشرفت صنعت این تکنولوژی در ساختمان سازی شهرها مانند راه پله های فرار و پله گردان ها از گریتینگ فلزی استفاده می گردد در صورتیکه در گذشته از این قطعات فلزی فقط برای کف پوش کارگاه ها و کارخانه های صنعتی استفاده می شده است 

کاربرد گریتینگ در صنعت:

از گریتینگ در صنعت پتروشیمی ، پالایشگاهیی ،مخازن نفتی ، سکوهای نفتی در دریاها ، صنعت کشتی سازی ، صنایع شیمیایی ، صنایع غذایی،ساخت دریچه های کانال برق ، ساخت دریچه های فاضلاب و …استفاده می گردد

از گریتینگ در ساخت راه پله های مسکونی ، راه پله های فرار،راه پله های مراکز تجاری ،ساخت حفاظ های درب و پنجره های منازل مسکونی یا تجاری ،حفاظ های پارکینگ های طبقاتی ، استفاده در پل های عابر پیاده ، استفاده از آن در پارک ها و ..

ساخت و تولید گریتینگ اراک با قیمت و کیفیت مناسب شما در شرکت رهبان فاخر ساعی جهت ثبت سفارش با آقای سعید گنجه ای تماس حاصل فرمایید(شماره تماس۶۴۱۳  ۳۹۰  ۰۹۱۹)