گریتینگ از طراحی و ساخت تا فروش + انواع

آنچه در این محتوا می خوانید

گریتینگ ، سازه‌های شبکه‌ای مانند هستند که از جنس‌های مختلف ساخته می‌شوند و در موارد گسترده‌ای کاربرد دارند. گریتینگ فلزی، یکی از انواع سازه‌هایی که برای نصب در کف سازی یا ساخت پلکان‌ها کاربرد دارد. گریتینگ گالوانیزه از فولاد گالوانیزه ساخته می‌شود و در برابر عوامل خورنده، مقاوم است.

پوشش روی، سطح این شبکه‌ها را محافظت می‌کند. قیمت گریتینگ بر اساس وزن سازه، ابعاد و اندازه‌ها و قیمت مواد اولیه محاسبه می‌شود.

 

این سازه‌ها در صنایعی نظیر اسکله‌ها، پروژه‌های عمرانی، صنایع غذایی، انبارها، سوله‌ها و … به کار می‌روند.

صفحات مشبک یک قطعه فلزی از جنس فولاد ، آلومینیم و یا از جنس فایبرگلاس هست. صفحات مشبک یک کلمه خارجی یا لاتین هست و معنی لغوی و فارسی آن مشبک یا مشبک گونه هست.

یک قطعه از درهم آمیختن یک تعداد تسمه و در برخی موارد از پیش هم قرار دادن یک تعداد تسمه و میلگرد ایجاد و ساخته می‌شود.

معرفی انواع صفحات مشبک گریتینگ

انواع صفحات مشبک ازنظر نوع مواد و سازه تشکیل‌دهنده

صفحه مشبک گالوانیزه
صفحات توری شکل از نوع  فلزی
صفحه های مشبک از نوع الکتروفورج
سازه های مشبک از جنس استنلس استیل
سازه های از نوع  پله فلزی
صفحات فایبرگلاس(کامپوزیت)
صفحات توری شکل از جنس آلومینیم

صفحه مشبک از نوع گالوانیزه

بعد از طراحی و ساخت قطعه گریتینگی فلزی آن را در یک مخزن حاوی مواد مذاب فرومی‌برند و پس از بیرون آوردن قطعه گریتینگی فلزی از داخل ظرف حاوی مواد مذاب یک‌لایه‌ای از مواد گالوانیزه به‌صورت روکش بر روی قطعه گریتینگی فلزی ایجاد می‌گردد.

صفحه مشبک گالوانیزه ساخت شرکت اراک گریتینگ
ساخت انواع گریتینگ الکتروفورج یا گریتینگ فولادی با دستگاه های تمام اتوماتیک

گریتینگ گالوانیزه

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید صفحات مشبک از نوع گالوانیزه کلیک نمایید

گریتینگ الکتروفورج به نوعی از صفحات مشبک فلزی می گویند. این صفحه مشبک با استفاده از دستگاه های جوش که مقاومتی هستند ساخته می شوند.دستگاه های جوش مقاومتی که برای تولید شبکه توری الکتروفورج مورد استفاده قرار می گیرند را به نام، اتئماتیک می شناسند.

این نمونه شبکه فلزی نسبت به دیگر شبکه های فلزی مزیت های بیشتری دارد. به جای اینکه در این نمونه فلز مشبک از پانچ های تسمه ای باربر استفاده کند، جوش های مقاومتی را روی آن به کار برده اند.این محصول بعد از اینکه با گالوانیزه گرم پوشش داده می شود آبکاری خواهد شد تا مقاومت بیشتری داشته باشد.
شبکه های توری الکتروفورج شرکت اراک گریتینگ
ساخت انواع گریتینگ الکتروفورج یا گریتینگ فولادی با دستگاه های تمام اتوماتیک

گریتینگ الکتروفورج

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید صفحات مشبک از نوع الکتروفورج کلیک نمایید

خرید گریتینگ های فایبرگلاس
گریتینگ فایبرگلاس را به نام کانال توری شکل کامپوزیتی می شناسند. ترکیبی از رزین و الیاف را برای تولید این صفحه به کار می گیرند. از این صفحات مشبک گون فلزی به صورت گسترده استفاده می کنند. به جای استفاده کردن از صفحات مشبک فلزی، نمونه های فایبرگلاس را به کار می گیرند.

وزن این نمونه پنجره مشک نسبت به مدل های گالوانیزه بسیار کمتر است و این مسئله موجب شده که از آن به صورت گسترده استفاده کنند. مقاومتی که از این چارچوب آهنی دریافت می شود نسبت به مدل های دیگر بیشتر است. نمونه های متنوعی از کانال توری شکل فایبرگلاس و گریتینگ الکتروفورج را برای کاربردهای گوناگون تولید می کنند.

شبکه های توری شکل فایبرگلاس شرکت اراک
تولید صفحات توری شکل فایبرگلاس در ایران

گریتینگ فایبرگلاس

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید صفحات مشبک از نوع فایبرگلاس کلیک نمایید

خرید گریتینگ چدنی
کاربرد گریتینگ چدنی با گریتینگ الکتروفورج فرق دارد. از صفحه مشبک چدنی به عنوان درپوش استفاده می کنند. برای اینکه کانال های پیش ساخته به درستی هدایت آب را انجام دهند به درپوش نیاز دارند. ساینده چدنی یکی از بهترین درپوش هایی است که روی کانال ها قرار می گیرد. این نمونه فلز مشبک نسبت به مدل های گالوانیزه از مقاومت وزنی بیشتری برخوردار می باشد. در بسیاری از پارکینگ های ساختمان ها از صفحه مشبک چدنی استفاده می کنند. این گروه توری، نسبت به گروه های توری شکل استیل کاربرد بیشتری دارد.

طراحی سازه های چدنی
طراحی و تولید انواع گریتینگ های مرغوب فلزی

گریتینگ چدنی

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید صفحات مشبک از نوع چدنی کلیک نمایید

خرید گریتینگ های استنلس استیل
گریتینگ استنلس استیل یکی از انواع شبکه های فلزی می باشد که آن را با استفاده از استنلس استیل تولید می کنند. این آلیاژ یکی از آلیاژهای غیر قابل اکسیداسیون شناخته می شود. برای تهیه این فلز مشبک از 11 درصد کروم استفاده می کنند. همچنین باید بدانید که برای تولید این شبکه توری، 1 درصد کربن به کار می گیرند.

شبکه توری استنلس استیل را در سه مدل تسمه، تسمه در میلگرد و تسمه در نیم تسمه تولید می کنند. برای راه اندازی راه پله های فلزی این محصول کاربرد زیادی دارد. استیل 304 و 316 مهمترین متریال هایی هستند که برای تولید این محصول به کار گرفته می شوند.

ساخت گریتینگ استنلس استیل در طرح ها و ابعاد مختلف

گریتینگ استنلس استیل

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید صفحات مشبک از نوع استیل کلیک نمایید

خرید گریتینگ دور مخزن
گریتینگ دور مخزن برعکس گریتینگ الکتروفورج که کاربردهای زیادی دارد، تنها باید در دور مخازن مورد استفاده قرار گیرد. برای دسترسی به اطراف مخزن نیاز است که شبکه توری مناسبی را به کار بگیرند. این مدل grating را به عنوان چارچوب آهنی قوس دار نیز می شناسند. در بسیاری از کارخانه های پتروشیمی و پالایشگاه ها از این محصول استفاده می کنند.

فروش سازه های دور مخزن شرکت رهبان
طراحی و فروش انواع گریتینگ دور مخزن

گریتینگ دور مخزن

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید صفحات مشبک از نوع دور مخزن کلیک نمایید

خرید گریتینگ های آلومینیومی
یکی از بهترین مدل های صفحه مشبک، گریتینگ آلومینیومی می باشد. این شبکه توری دارای یک سطح محکم می باشد و چندین الگو دارد. الگوهای روی این چارچوب فلزی برای عبور هوا و نور می باشند. وزن این شبکه توری بسیار پایین است و به همین دلیل به راحتی استفاده می شود.

هزینه کم و نصب آسان آن موجب شده که کاربردهای زیادی را از این فلز مشبک دریافت کنند. این ورقه ها مات هستند و استحکام زیادی دارند. خواص غیر مغناطیسی این مدل شبکه توری موجب شده که در برابر خوردگی مقاومت زیادی داشته باشد

جنشواره فروش سازه های مشبک آلومینینمی در شرکت رهبان
فروش ویژه انواع گریتینگ آلومینیومی در ایران

گریتینگ آلومینیومی

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید صفحات مشبک از نوع آلومینیم کلیک نمایید

سازنده گریتینگ

شرکت سازنده گریتینگ، مجموعه فعالان صنعتی در حوزه طراحی و ساخت انواع گریتینگ برای موارد کاربردی مختلف هستند.آخرین فناوری‌های روز دنیا به کمک کارشناسان و مهندسان متخصص این حوزه منجر به تولید سازه‌های ایده آل و مقاوم شده است.دانش تخصصی که در شرکت‌های سازنده صفحات مشبک برای این محصولات به کار گرفته می‌شوند، محصولات رقابتی با نمونه‌های خارجی را به بازار عرضه کرده‌اند.

با توجه به اهمیت سازه‌های شبکه‌ای فلزی در ساختمان سازی و پروژه‌های عمرانی، انواع صنایع تولیدی، این محصولات را با رعایت استانداردهای صنعتی، طراحی و روانه بازار می‌کنند.این محصولات با استفاده از ورق‌های فولادی مقاوم با خواص فیزیکی و مکانیکی بسیار عالی تهیه می‌شوند.دستگاه‌های تولید انواع سازه‌های گریتینگ به صورت کاملاً مکانیزه و صنعتی، با کارایی بالا در مدت زمان معین قادر به ساخت انواع این محصولات هستند.

صنعتی بودن این فرآیندها بسیاری از هزینه‌های تولید به روش‌های سنتی را کاهش می‌دهد. در حال حاضر، فروش انواع شبکه‌های فولادی با وزن‌های متفاوت توسط سازنده گریتینگ به مشتریان ارائه می‌گردد.امکان خرید غیر حضوری، مشاوره خرید، پشتیبانی مشتریان و مشاوره نصب این محصولات برای نصب در مکان‌های مختلف از سوی کارشناسان این شرکت‌ها به مشتریان ارائه می‌گردد.

قیمت گریتینگ

قیمت گریتینگ با توجه به نوع، مدل و مواد خام اولیه برای تولید این محصولات تعیین می‌گردد. وزن این شبکه‌ها در محاسبه قیمت نهایی سازه‌ها تأثیر دارد که در قسمت بعدی به آن خواهیم پرداخت. مدل‌های مختلفی از سازه‌های شبکه‌ای در بازار وجود دارند که با نمره یا شماره شناخته می‌شوند. این سازه‌های فلزی عموماً از فولاد کربنی، فولاد ضد زنگ، آلومینیوم، گالوانیزه یا آلیاژهای نیکل ساخته شده‌اند؛ بنابراین، عامل دیگری که در قیمت صفحات مشبکنقش دارد، قیمت مواد خام اولیه و آلیاژها است.

برخی از آلیاژهای به کار رفته در ساخت انواع شبکه‌های فلزی شامل فولاد ۳۴۷، آلیاژ ۳۲۱ ضد زنگ، فولاد مونل ۴۰۰ و اینکونل ۶۰۰ می‌باشد. هرگونه نوسانات در قیمت‌های مواد آلیاژی، قیمت صفحات مشبک را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد.شرکت‌هایی که در حوزه تولید این تجهیزات فعالیت می‌کنند با در نظر گرفتن نیاز بازار و با تسلط به نوسانات قیمت‌های مصالح فلزی در سال‌های اخیر، شرایط خرید این تجهیزات را برای مشتریان ساده‌تر ساخته‌اند. بنابراین می‌توان گفت عامل دیگری که در قیمت شبکه های مشبک مؤثر است، برند تولید کننده و میزان شهرت آن در بازار است. محصولات باکیفیت، مشتریان بیشتری را به خود جذب می‌کنند.

وزن صفحات مشبک

وزن گریتینگ، فاکتور بسیار مهم در محاسبه قیمت نهایی فروش این محصولات است. این سازه‌های فلزی، اهمیت زیادی در بسترسازی کف ساختمان‌ها و به ویژه پروژه‌های عمرانی دارند.با توجه به اینکه انواع شبکه‌های فلزی در کارخانه مطابق با استانداردهای صنعتی تولید می‌شوند، لذا ابعاد و اندازه‌های آن‌ها در طول، عرض و ضخامت، استاندارد است؛ به این ترتیب، هنگام فروش آنها، وزن سازه های مشبک در هر پانل یا شبکه به صورت مجزا ثبت می‌شود. هنگامی که صحبت از نصب انواع شبکه‌های فلزی در پروژه‌های کف سازی و بسترسازی به میان می‌آید، در حقیقت، وزن این سازه‌ها نیز اهمیت پیدا می‌کند.

توجه به اصول بسترسازی با بتن و مصالح از موضوع این مطلب خارج است اما زمانی که کف سازی اولیه انجام می‌گیرد، شبکه‌های فلزی در محل قرار می‌گیرند. این سازه‌ها باید بتوانند وزن متعادلی را از میزان تردد روی سطح، تحمل کنند. برای درک این مطلب به توضیح زیر دقت کنید:

هر یک از شبکه‌های فلزی دارای وزن معینی هستند؛ میزان بار یا فشار که در اثر تردد وسایل نقلیه یا عابرین پیاده از روی سطحی که این سازه‌ها در بستر آن‌ها قرار دارند، به طور مستقیم با انتخاب وزن سازه های مشبک گونه در ارتباط است.از سازه‌های قوی‌تر با وزن بیشتر برای پروژه‌های سنگین‌تر استفاده می‌شود؛ اما برای مسیرهای کم تردد، وزن صفحه های مشبک باید کمتر (سبک‌تر) باشد.

صفحات مشبک چیست؟

گریتینگ عبارت است از شبکه‌های فلزی که از مصالح اولیه فولاد یا آلیاژهای مختلف ساخته می‌شود. این شبکه‌ها در موارد مختلفی کاربرد دارند و قیمت آنها بر اساس فاکتورهای متفاوتی تعیین می‌گردد. آنچه از سازه‌های شبکه یا توری مانند در کف برخی از پلکان‌ها، ساختمان یا معابر مشاهده می‌کنید در حقیقت، نوعی از گریتینگ هستند. اهمیت نصب و استفاده از تجهیزات شبکه‌های فلزی زمانی پررنگ‌تر می‌شود که هدف، امکان عبور هوا یا نور از محیط بیرون به یک محفظه، مورد نظر باشد. انواع صفحه های مشبک توسط میلگرد، توری، تسمه‌ها یا حتی صفحه‌ها تولید می‌شوند. وزن این تجهیزات در موارد کاربردی مختلف، متفاوت است.

شرکت‌های سازنده انواع محصولات صفحات مشبک از جنس‌های مختلف، کاربردهای چند منظوره را برای تولیدات خود در نظر می‌گیرند.
منظور از کاربردهای چند منظوره شبکه‌های فلزی، امکان نصب در مکان‌های متفاوت است. نصب مسیر مستقیم، با استحکام بالا از طریق نصب این تجهیزات امکان پذیر می‌باشد. شاید در بازار بتوانید انواع شبکه‌های توری مانند را از جنس‌های مختلف مشاهده کنید. این سازه‌ها در واقع یک سطح مشبک و مسطح را برای کاربری، فراهم می‌سازند. این محصولات در رنگ‌ها، انواع، ابعاد، ضخامت و قیمت‌های متفاوت در بازار موجود هستند. خرید این محصولات با توجه به نیاز پروژه‌ها انجام می‌گیرد.

سازه های مشبک از جنس کامپوزیت

صفحات مشبک کامپوزیت (FRP) با عنوان صفحات مشبک فایبرگلاس نیز شناخته می‌شود؛ این سازه کامپوزیتی از نظر طراحی در نوع خود بی نظیر بوده و برای موارد کاربردی متنوعی مناسب می‌باشد. برای ساخت این شبکه‌های فایبرگلاس از ترکیب رزین و فایبرگلاس استفاده شده است. با معرفی این سازه‌ها به دنیای پروژه‌های عمرانی، تغییرات چشم گیری در ساخت و ساز به وجود آمد. صفحات مشبک کامپوزیت، تمام مشکلات موجود در شبکه‌های فولادی را به طور کامل برطرف کرده‌اند. این سازه‌ها در برابر عوامل خورنده و تخریب کننده که می‌تواند امنیت پروژه را به خطر بیاندازد، بسیار مقاوم می‌باشد.

استفاده از انواع شبکه‌های فایبرگلاس، هزینه‌های تعمیرات و نگهداری را تا حد قابل توجهی کاهش می‌دهد. ساخت معابر عمومی، پلتفرم‌های صنعتی، پروژه‌های کارخانه‌ها، اسکله‌ها، نیروگاه‌ها و به ویژه آن دسته از پروژه‌هایی که با عوامل تخریب کننده در ارتباط هستند، همه با استفاده از شبکه‌های کامپوزیت امکان پذیر است. ساخت اسکله‌ها و بنادر، شبکه‌های کامپوزیت در صنایع مواد شیمیایی، پالایشگاهی، تصفیه خانه آب و فاضلاب، محوطه انبارها و …، نمونه‌هایی از موارد کاربردی این تجهیزات هستند. صفحات مشبک کامپوزیت از نظر ساختار فیزیکی به مدل‌های فلزی آن‌ها شباهت دارد اما از نظر خواص مکانیکی و فیزیکی، بسیار عالی‌تر است.

مشخصات صفحات مشبک

زمانی که سخن از مشخصات صفحات مشبک به میان می‌آید، منظور، تمام خواص فیزیکی، شیمیایی، مواد اولیه، ابعاد، ویژگی‌های مکانیکی و موارد کاربردی می‌باشد. انواع صفحات مشبک در مدل‌های مختلفی در صنعت تولید می‌شوند و بر همان اساس، ویژگی‌های مختلفی دارند. نکته جالب در مورد مشخصات صفحه های مشبک این است که فاکتورهایی که در قسمت فوق، ذکر شدند، همه مطابق با استانداردهای صنعتی در کارخانه تنظیم می‌شوند. طول، عرض و ارتفاع شبکه‌ها و همچنین، شکل سطح هر شبکه، در دسته مشخصات صفحه های مشبک طبقه بندی می‌شوند.

به طور مثال، شبکه‌هایی که سطح بالایی آنها به صورت دندانه دار است اغلب برای مواردی کاربرد دارد که قرار است در تماس با یک ماده لغزنده قرار گیرد؛ به این ترتیب، سطح تماس با آن ماده را افزایش داده و بیشترین اثر بخشی را خواهد داشت. بررسی مشخصات گریتینگ نشان داده است پس از تولید شبکه‌های توری مانند، نوارها یا صفحه‌هایی در انتهای این سازه‌ها از طریق جوشکاری متصل می‌شوند. انتقال و حمل و نقل این سازه‌ها بدون سطوح محافظ، بسیار خطرناک است؛ چرا که کناره‌های شبکه، محافظت نشده‌اند. هنگام خرید و فروش مدل‌های مختلف گریتینگ به مدل و مشخصات ظاهری آن توجه می‌شود. بر همین اساس، قیمت آن محاسبه و به مشتری اعلام می‌گردد.

انواع گریتینگ

انواع سازه های توری مانند شامل شبکه‌های فولادی، شبکه‌های ساخته شده از آلیاژ نیکل، آلومینیوم، شبکه‌های گالوانیزه، کربن استیل و آلیاژ کربنی، شبکه‌های فایبرگلاس یا FRP دسته بندی می‌شوند.

صفحات مشبک یا شبکه‌های فولادی از فولاد مقاوم در برابر خوردگی، ساخته شده از آهن با حدود ۱۱% کروم می‌باشد. این نوع شبکه‌ها در برابر حریق و آتش سوزی بسیار مقاوم هستند و از نظر طراحی ظاهری نیز بسیار زیبا تولید می‌شوند. مهم‌ترین مزایای شبکه‌های فولادی، قابلیت جوشکاری آسان آنها و عدم زنگ زدگی و تخریب است.
شبکه‌های فلزی ساخته شده از فولادی آلیاژی با درصد نیکل بالا، دارای شدت و سختی فوق العاده ای هستند.خواص مکانیکی و حرارتی گریتینگ آلیاژ نیکل، کاربرد آن را برای موقعیت‌های با حرارت بالا مناسب ساخته است. آلیاژهای نیکل از نظر مهندسی، ارزش زیادی دارند و ویژگی‌های کاربردی متنوعی را ارائه می‌دهند.
شبکه‌های ساخته شده از آلومینیوم، ساده‌ترین و رایج‌ترین گریتینگ است که دارای مقاومت بالا و وزن سبک‌تر است. به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی، از این نوع شبکه‌ها برای نصب در صنایع مواد شیمیایی و صنایع غذایی، نفت و پالایشگاه‌ها استفاده می‌شود.
گریتینگ ساخته شده از فولاد گالوانیزه، با عنوان فولاد نورد گرم نیز شناخته می‌شود؛ این شبکه‌ها در برابر مواد خورنده، محافظت شده‌اند. با نصب این نوع سازه‌ها، هزینه‌های استفاده از پوشش‌های محافظ را کاهش می‌دهد؛ این عامل، هزینه‌های طولانی مدت را تا حد زیادی برطرف می‌سازد
بست گریتینگ

بست صفحات مشبک، عبارتند از تجهیزات و قطعاتی که برای اتصال انواع سازه‌ها و شبکه‌های توری مانند به یکدیگر طراحی شده‌اند.مهم‌ترین مزایایی که استفاده از بست سازه‌های شبکه‌ای ارائه می‌دهند، عدم نیاز به ابزارهای صنعتی برای جوشکاری آنها است. بست های شبکه‌های گریتینگ به سادگی باز و بسته می‌شوند و از نظر ایمنی، مورد تأیید مهندسان و ناظران قرار دارند. بست ها، شامل قطعاتی هستند که از طریق پیچ و مهره به یکدیگر محکم می‌گردند. استاندارد صنعتی برای تولید انواع بست شبکه‌ها در کارخانه، ASTM A123 است. بست ها، امنیت سازه را افزایش داده و هزینه‌های جوشکاری یا بتن ریزی در شرایط خاص را کاهش می‌دهند. بست های مناسب برای اتصال این سازه‌ها از جنس فولاد گالوانیزه می‌باشد. فرایند نورد گرم و سرد برای تولید انواع بست در کارخانه‌ها انجام می‌شود.

شرکت‌های سازنده گریتینگ

در راستای تأمین نیازهای صنعتی در بخش ساخت و ساز و پیرو مطالب قسمت قبل، خدمات شرکت‌های سازنده گریتینگ، شامل ارائه محصولات مرغوب، متنوع و با دوام بالا به مشتریان می‌باشد.در این شرکت‌ها عموماً تولید انواع شبکه‌ها با رعایت استانداردهای صنعتی انجام می‌گیرد. مشاوره خرید و اعزام کارشناس به محل نصب این سازه‌ها، نوع دیگری از خدماتی هستند که شرکت‌های سازنده گریتینگ ارائه می‌دهند.

صفحات مشبک اراک به ویژه شرکت گریتینگ سازی رهبان فاخر ساعی ، دسته‌ای از خدمات تأمین، فروش و ارائه محصولات با کیفیت از انواع شبکه‌های مختلف به مشتریان می‌باشد.صنایعی که قصد استفاده از گریتینگ در اراک را دارند می‌توانند به صورت حضوری یا غیر حضوری از خدمات فروش شبکه‌ها بهره گیرند. شرکت …، در این زمینه با به کارگیری کادری مجرب و مهندسان متخصص در زمینه تأمین انواع صفحات مشبک اراک فعالیت می‌کند. محصولات مختلفی در حال حاضر در بازار برای نصب در موقعیت‌های صنعتی و عملیاتی متفاوت وجود دارند.
برای دریافت قیمت گریتینگ و یا مشاوره خرید هر یک از انواع این سازه‌ها می‌توانید به کارشناسان این مجموعه گفتگو کنید.

یک قطعه گریتینگی در حالت کلی به دو بخش تقسیم می‌گردد.

۱-تسمه‌های رابط که وظیفه تنظیم فاصله بین تسمه‌های باربر و نیز جهت ثابت نگاه‌داشتن قطعه گریتینگی جهت حرکت اجسام روی آن مانند عبور و مرور افراد و وسایل نقلیه مانند خودرو و یا ماشین‌های صنعتی را به عهده دارد.

۲-تسمه‌های باربر : این بخش درواقع اصلی‌ترین بخش یک قطعه گریتینگی هست و وظیفه آن تحمل بار وارده بر قطعه گریتینگی را به عهده دارد که با کاهش یا افزایش این تسمه‌ها میزان تحمل با یا فشار وارده بر قطعه گریتینگی را تعیین می‌کند.

کاربرد قطعه گریتینگی

از این قطعه بیشتر در صنعت (کارگاه‌های صنعتی) ، شرکت‌های صنعتی و در امورات شهری و شهرسازی استفاده می‌گردد.

قابل‌ذکر است که جهت نصب قطعات قطعه گریتینگی از وسیله‌ای بنام بست قطعه گریتینگی استفاده می‌شود.

انواع قطعه گریتینگی ازلحاظ ظاهری

۱-قطعه گریتینگی میلگردی

۲- قطعه گریتینگی تسمه در تسمه

۳- قطعه گریتینگی تسمه در نیم تسمه

مزایای استفاده از قطعه گریتینگی گالوانیزه

۱-افزایش مقاومت و استحکام قطعه گریتینگی در برابر فشار بار ، ضربه و غیره

۲-افزایش مقاومتت و استحکام قطعه گریتینگی در برابر زنگ‌زدگی

۲- قطعه گریتینگی فلزی

این قطعه گریتینگی یک یاز پرکاربردترین و رایج‌ترین قطعه گریتینگی هست که بیشتر در صنایع ، شهرسازی ، راه‌پله‌های ساختمانی و صنعتی ، کانال‌های عبور آب و مواد نفتی و پل استفاده می‌گردد.

انواع قطعه گریتینگی فلزی

نوع دست‌ساز

نوع نیمه‌خودکار

نوع خودکار

نوع الکتروفورج

انواع قطعه گریتینگی فلزی ازنظر شکل ظاهری و نما

تسمه در تسمه

تسمه در نیم تسمه

۳- قطعه گریتینگی الکتروفورج

قطعه گریتینگی الکتروفورج یا جوش مقاومتی از دستاوردهای فنّاوری جدید در دنیا هست که می‌توان در برابر بار و فشار بالا تحمل زیادی داشته باشد.

انواع قطعه گریتینگی الکتروفورج ازنظر نوع جنس

فولادی

مسی

آلومینیمی

استیل

مزایای استفاده از قطعه گریتینگی الکتروفورج

برش‌کاری ساده و آسان

نبود شکاف و سوراخ در محل‌های اتصال

عدم زنگ‌زدگی

کم بودن وزن قطعه گریتینگی و داشتن مقاومت بالا

شکیل بودن و زیبا شدن قطعه گریتینگی

هم باز شدن و یکدست شدن شبکه‌های قطعه گریتینگیی

پایین بودن هزینه تولید وساخت قطعه گریتینگی

۴- قطعه گریتینگی مضرس

هنگام ساخت قطعه گریتینگی درصورتی‌که تسمه‌های رابط و یا تسمه‌های باربر و یا هم‌زمان هر دو از قطعات فلزی یا فولادی آجدار یا دندانه‌دار استفاده کنند با آن قطعه گریتینگی مضرس می‌گویند.

مزایای استفاده از قطعه گریتینگی مضرس به خاطر عدم لغزندگی افراد هنگام حرکت از روی قطعه گریتینگی در مکان مرطوب ، روغنی که سطوح لغزنده دارند استفاده می‌گردد.

۵- قطعه گریتینگی استلنس استیل

از قطعه گریتینگی استیل بیشتر در مکان‌هایی که دارای رطوبت زیاد هستند و یا در محیط‌های اسیدی که باعث خوردگی قطعه گریتینگی فلزی یا گالوانیزه می‌شوند استفاده می‌گردد.

قابل‌توجه اینکه جهت جلوگیری از خوردگی در این نوع قطعه گریتینگی نیاز به روکش گالوانیزه نیست و این قطعه گریتینگی از قطعه گریتینگی های دیگر گران‌قیمت‌تر هستند.

۶-گریتینگ پله فلزی

از این نوع قطعه گریتینگی برای مرتبط کردن یا اتصال طبقات مختلف یک سازی فلزی پله‌های دور مخازن در صنعت و نیز ایجاد راه‌پله‌های فلزی در صنعت استفاده می‌گردد.

از این نوع قطعه گریتینگی امروزه در صنعت ساختمان‌سازی ، برج‌سازی جهت طراحی و ساخت راه‌پله‌های فرار نیز استفاده می‌گردد.

بخش‌های مختلف یک قطعه گریتینگ پله فلزی

۱-بخش اصلی که همان پله هست و به دو صورت معمولی یا مضرس جهت جلوگیری از لغزندگی ساخته می‌شود.

۲-پنل پله برای متصل نمودن پله فلزی از بغل پله هست.

۳-جلو پله

۷-قطعه گریتینگی فایبرگلاس

در قطعه گریتینگی فایبرگلاس به‌جای فلز و آهن از موادی بنام الیاف کامپوزیتی استفاده می‌شود که بسیار مقاوم هست و در محیط‌های اسیدی ، مرطوب و در مکان‌هایی که احتمال وقوع آتش‌سوزی زیاد هست ، قابل‌استفاده هست.

مزایا قطعه گریتینگی فایبرگلاس

۱-عایق در برابر جریان برق و الکتریسیته

۲-سبک بودن

۳-حمل‌ونقل آسان

۴-شکیل بودن

۸-قطعه گریتینگی آلومینیم

در گریتینگ آلومینیم همان‌طور که از نامش پیداست از فلز آلومینیم استفاده می‌شود و قدرت انعطاف بیشتری نسبت به سایر قطعات قطعه گریتینگیی دارد که ظاهری زیبا و شکیل دارد و در برابر زنگ‌زدگی مقاومت بالایی دارد.

مشتری گرامی لطفا جهت ثبت سفارش خرید این محصول از طریق شماره همراه زیر اقدام نمایید.

در صورتیکه که با موبایل یا تبلت این محتوا را مشاهده می فرمایید دکمه زیر را با دست مبارکتان لمس نمایید

باتشکر بخش فروش شرکت رهبان فاخر ساعی در خدمت شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *