[گریتینگ گالوانیزه] گرم در اراک + گریتینگ گالوانیزه پله

گریتینگ گالوانیزه چیست ? گریتینگ یا همان grating در معنای لغوی به معنی مشبک است. در صنایع صفحات فلزی مشبک را با نام گریتینگ می‌شناسند. گالوانیزه کردن نیز به معنای ایجا پوششی بر روی فلز فولاد است تا بتواند در برابر خوردگی مقاومت کند. نام آن‎‌را به افتخار دانشمند ایتالیایی لوییجی گالوانی که این روش را برای پوشش فلز اتخاذ کرد، گالوانیزه گذاشتند. در این روش نوعی از فلز آند که معمولاً از جنس روی است بر روی فلز کار می‌شود. هر چه قطر فلز بیشتر باشد این لایه ضخیم‌تراست. اگر در ایجاد شبکه‌های فلزی از فلز گالوانیزه استفاده شود نام آن را گریتینگ گالوانیزه می‌گذارند.

زمانی که شبکه‌های توری مانند گالوانیزه را تولید می‌کنیم محصولاتی با مقاومت بالا و سبک ایجاد می‌شود. از نظر اقتصادی نیز بسیار به صرفه است و شبکه‌های آن اجازه عبور هوا و نور را خواهد داد. از نظر ظاهری نیز این صفحات می‌تواند به اشکال مختلفی ساخته و طراحی شود و صفحاتی که به شکل مجزا ساخته شده به هم متصل می‌شود. از نظر ظاهری به طور کلی محصولات را می‌توان به سه دسته تقسیم کرد. در صورتی که سوراخ‌هایی روی صفحات گریتینگ گالوانیزه به صورت موازی باشد به آن اسلات می‌گویند. در صورتی که سوراخ‌های روی صفحات گریتینگ گالوانیزه حالت مربع یا مستطیل داشته باشد به آن صفحات مشبک می‌گویند و در صورتی که سوراخ‌های روی گریتینگ گالوانیزه را به شکل دایره‌ای بزنند نام پانچ روی آن گذاشته می‌شود.

 

گریتینگ گالوانیزه گرام

 

اجزای گریتینگ گالوانیزه

گریتینگ گالوانیزه از چهار بخش عمده تشکیل می‌شود. این چهار بخش می‌بایست دقیقاً بر اساس استانداردهای موجود ساخته شود. اولین و مهم‌ترین بخش گریتینگ گالوانیزه بخش تسمه است. از نظر استحکام و مقاوم همه بار بر دوش تسمه است و تغییر بر ویژگی‌های آن بر میزان مقاومت تسمه مؤثر خواهد بود. طول تسمه و ارتفاع آن و همچنین ضخامت تسمه عواملی است که بر میزان مقاومت مؤثر است. در صورتی که طول تسمه افزایش پیدا کند باعث خواهد شد که گریتینگ گالوانیزه ضعیف شود. به طور کلی افزایش طول تسمه باعث کاهش میزان استحکام آن می‌شود.

از طرف دیگر در صورتی که ارتفاع و ضخامت تسمه را زیاد کنیم صفحات گریتینگ گالوانیزه مقاوم‌تر خواهند شد. نوع تسمه بر اساس خواست مشتری ساخته می‌شود. بخش دومی که در گریتینگ گالوانیزه رابط‌ها همان بخش‌هایی هستند که شکل هندسی صفحات را حفظ می‌کنند و بخشی است که با کم کردن فاصله بین آن‌ها می‌توان فضایی ساده‌تر برای عبور و مرور ایجاد کرد. برای محل‌هایی که بار رفت و آمد زیاد باشد برای جلوگیری از گیر کردن کفش میان شبکه‌ها فاصله را کم می‌کنند اما باید توجه داشت که کم کردن فاصله در زمینه جوشکاری چالش‌هایی را نیز ایجاد خواهد کرد.

 

وزن صفحات مشبک گالوانیزه به چه موارد بستگی دارد

همانطور که پیش‌تر گفته شد گریتینگ گالوانیزه از بخش‌های متفاوتی تشکیل شده است که دو بخش عمده آن شامل رابط و تسمه. بخش سوم گریتینگ نگه‌دارنده است که از نظر ظاهری روی صفحات تأثیر دارد و وظیفه آن نگه‌داشتن تسمه‌هاست. به یاد داشته باشید که نگهدارنده تأثیر زیادی در مقاومت نهایی نخواهد داشت. بخش چهارم چشمه است. فواصلی که بین تسمه و رابط‌ها وجود دارد را چشمه نامگذاری کرده‌اند. شکل نام گذاری مش بندی یا همان چشمه در گریتینگ به صورت w*z است که w فاصله بین تسمه‌ها و z فاصله بین رابط‌ها را نشان می‌دهد. هر چه فاصله‌ها کم‌تر باشد و میزان متریال مورد استفاده زیاد وزن گریتینگ گالوانیزه تغییر خواهد کرد.

بنابراین همانطور که مشخص است به طور کلی وزن گریتینگ با فاصله رابط‌ها، فاصله باربرها و فاصله بین رابط و باربر و همچنین ضخامت و ارتفاع تسمه و شکل مش بندی تغییر خواهد کرد. هر اندازه که فاصله‌ها کمتر باشد و متریال مورد استفاده در صفحات بیشتر باشد می‌توان گفت که وزن آن بالاتر خواهد بود و به تبع آن قیمت گریتینگ گالوانیزه نیز بر اساس وزن تغییر خواهد کرد. یکی از مزایای صفحات گریتینگ وزن سبک آن است بنابراین در حین محاسبات می‌بایست در نظر داشت که وزن بالا بار مرده سازه را افزایش می‌دهد و باید حد بهینه‌ای برای طراحی‌ها انتخاب شود که بهترین وزن و در عین حال مستحکم‌ترین و کاربردی‌ترین صفحات گریتینگ گالوانیزه به مشتری ارائه شود.

 

گریتینگ گالوانیزه گرم

همانطور که گفته شد گالوانیزه کردن روشی است که می‌توان به وسیله آن از خوردگی آهن و فولاد جلوگیری کرد. در صنایع مختلف و خصوصاً در مناطق مربوط به شدت خوردگی به تجهیزات فلزی آسیب می‌زند و هزینه‌های کلان برای تعمیر آن نیاز است به همین دلیل گالوانیزه کردن به امری واجب برای بسیاری از تولیدات فلزی تبدیل شده است. گریتینگ گالوانیزه گرم رایج‌ترین روشی است که برای ایجاد محافظ بر روی صفحات آهنی استفاده می‌شود. صفحات آهن یا فولاد را درون مایع روی مذاب اقدام به ایجاد لایه‌های آلیاژی بر روی فلز می‌کنند.

این لایه‌های متعدد می‌بایست بر اساس استانداردهای تدوین شده در این حوزه ایجاد شود. لایه اول گاما است و با ۲۵ درصد آهن و ۷۵ درصد روی، در لایه دلتا ۱۰ درصد آهن و ۹۰ درصد روی در نظر گرفته شده است. در لایه زتا ۶ درصد آهن و ۹۴ درصد روی قرار گرفته است. در لایه آخر لایه آتا قرار گرفته است که از ۱۰۰ درصد روی تشکیل شده است. از مزایاهای گریتینگ گالوانیزه گرم این است که در مقایسه با سایر روش‌های پوشش دهی آهن ارزان‌تر تمام می‌شود. دوام و طول عمر پوشش‌هایی که با گالوانیزه گرم کار شده بیشتر از سایر روش‌ها است. از نظر پوشش‌ دهی برای ابعاد و انواع گوناگون ابزار مشکلی وجود ندارد. در صورت ایجاد خراش و آسیب قابلیت بازسازی دارد.

 

گریتینگ گالوانیزه پله

برای پله‌های اضطراری و یا پله‌هایی که علاوه بر نیاز به استحکام و مقاومت بالا امکان اجرا در هر فضایی را داشته باشند و در مواقع اضطراری از پایداری مناسبی برخوردار باشند، در هنگام پایین آمدن از پله لازم است نور از شبکه‌ها آن عبور کند تا اگر راه پله یا فضا نور نداشت امکان روشنایی تا طبقات بالا وجود داشته باشد و از نظر وزنی به اندازه‌ای سبک باشد که بتواند در اجرا بدون نیاز به بست‌های خاصی دوام بیاورد نیاز است که از صفحات خاصی مانند گریتینگ گالوانیزه پله استفاده شود تا تمامی این موارد را بتواند به صورت یکجا به دست آورد.

علاوه بر پله انواع گریتینگ گالوانیزه برای مصارفی مانند کف پوش مکان‌های عملیاتی نیز از این صفحات استفاده اگر، در پروژه‌ها نیاز است که کف‌پوش‌هایی ایجاد شود که امکان عبور و مرور و تحمل بارهای بسیار سنگین وجود داشته باشد و در زمان بسیار کوتاهی نصب و جمع شود. در عین حال به نحوی باشد که اگر مثلاً پروژه در طبقات بالا قرار داشته باشد بتوان پایین را به راحتی از میان شبکه‌ها آن دید. یکی از کاربردهای رایج و مهم گریتینگ گالوانیزه به عنوان فیلترهایی است که برای تصفیه آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. صفحاتی که لازم است به عنوان سد مقابل جریان آب قرار داده شود. این صفحات اجازه ورود انواع زباله و مواد زائد را نمی‌دهد و مدت زیادی نیز عمر می‌کند در عین حال که به اندازه کافی مستحکم است و در برابر خوردگی مقاوم.

 

قیمت گریتینگ گالوانیزه با چه عواملی تعیین می‌شود

یکی از عمده‌ترین مواردی که بر قیمت گریتینگ گالوانیزه تأثیر می‌گذارد جنس مواد اولیه و حجم مواد اولیه است. در مورد جنس فولاد یا آهنی که صفحات از آن ساخته می‌شود و شیوه‌های گالوانیزه کردن و رعایت استانداردهای لازم برای این عمل لازم است که دقت کافی را به خرج دهید مخصوصاً برای خرید عمده حتماً به شرکت‌ها و کارخانه‌های سازنده سر بزنید و از نحوه تولید بازدید کنید. با بررسی‌های اولیه متوجه خواهید شد که متریال این صفحات از چه جنسی است. قیمت گریتینگ گالوانیزه به بالا و پایین رفتن قیمت اولیه مواد و متریال سازنده آن بستگی دارد.

معمولاً بالا رفتن قیمت مواد اولیه بر کیفیت و حجم تولید نیز تأثیر منفی خواهد گذاشت. در مورد مدل‌های مختلف گریتینگ از ساده تا قوسی گرفته نیز باید انتظار تفاوت قیمت داشت. از طرف دیگر ضخامت و ارتفاع تسمه‌ها نیز مسلماً بر حجم متریال مورد استفاده و قیمت نهایی مؤثر است. اگر قصد دارید از تغییرات قیمت گریتینگ گالوانیزه مطلع شوید کافیست به وب سایت مرکز آهن رجوع کنید تا قیمت‌ها دستتان بیاید. علاوه بر موارد ذکر شده کاربری صفحات نیز در قیمتان تاثیرگذار است. شرایط محیطی که قرار است صفحات قرار بگیرند و میزان بارگذاری روی انواع صفحات می‌تواند قیمت را بالا یا پایین ببرد.

گریتینگ گالوانیزه اصفهان

شهر اصفهان و استان اصفهان از بزرگترین استان‌های سازنده متریال اولیه برای سراسر ایران است. در صورتی که بخواهید بهترین انواع گریتینگ گالوانیزه در اصفهان را بیابید کار سختی در پیش نیست. با یک جستجو ساده و مرور سوابق کارخانه‌ها می‌توانید به سادگی آنچه را که می‌خواهید انتخاب کنید. مراجعه حضوری به کارخانه‌ها نیز ضرر ندارد. برای انتخاب محل مناسب خرید بهتر است کمترین فاصله را با محل اجرای پروژه‌های شما داشته باشد. هدف خود را از خرید صفحات مشخص کنید. به شما توصیه می‌کنیم که صفحاتی استفاده نکنید که برش‌های سنتی دارد. برش‌های سنتی ممکن است نسبت به روش‌های جدید کمتر از انتظار شما باربری و استحکام داشته باشد. در روش‌های سنتی خصوصاً در هنگام پانچ کردن به دلیل دخالت بیشتر انسان امکان خطاهای انسانی زیادی وجود دارد که ممکن است بعدها دردسرساز باشد.

 

شبکه ها و سازه های گالوانیزه تهران

برای انتخاب شرکت و تولید کننده مناسب برای گریتینگ گالوانیزه در تهران حتماً به لیست انجمن گریتینگ ایران نگاهی بیندازید. این لیست شرکت‌های معتبری را به شما معرفی می‌کند. می‎توانید برای انتخاب درست اطلاعات این شرکت‌ها را از پایگاه‌های اینترنتی آن‌ها دریافت کنید. در شهر تهران پیدا کردن تولید کنندگان مختلف در اکثر مناطق کار سختی نیست. با توجه به وسعت ساخت و ساز در شهر تهران تعداد بالای وجود این صفحات اصلاً عجیب نیست.

در هنگام خرید توجه کنید که سطح صفحات مستحکم باشد و در مقایسه با میزان باربری که دارد وزن پایینی داشته باشد. برای مقابله با خوردگی بهترین راه انتخاب گالوانیزه گرم با روی است. صفحات می‌بایست به نحوی مشبک باشد که امکان عبور آب و نفت و گاز و سایر سیالات را بدهد. پیش از خرید باید میزان بارگذاری مشخص باشد. در واقع باید بدانید که در هر متر مربع صفحه قرار است چه میزان بار تحمل شود. برای باربری‌های سنگین باید عموماً حداقل ۲۰۰۰۰ هزار کیلوگرم مربع در نظر گرفته شود. اگر قرار باشد که گریتینگ سنیگن تهیه کنید دیگر نمی‌توانید از گریتینگ‌های کامپوزیت استفاده کنید.

 

صفحات مشبک گالوانیزه مشهد

شهر مشهد تأمین کننده منابع ساخت و ساز در شرق ایران است. به دلیل آنکه در شرق ایران کمتر شاهد صنایع مادر و تولید کننده‌های مواد اولیه هستیم بار تولید زیادی بر روی کارخانه‌های این شهر است و البته از نظر کیفیت و کمیت ساخت نیز می‌توان روی این گریتینگ گالوانیزه در شهر مشهد حساب کرد. باید پیش از انتخاب مشخص کنید که هزینه‌ای که برای خرید در نظر گرفته‌اید به چه میزان است. در انتخاب گریتینگ عموماً تیپ استانداردی که باید از نظر ضخامت در نظر داشته باشید ۲۵ و ۳۰ و ۳۸ میلیمتر است. ضخامت بالاتر یعنی هزینه بالاتر بنابراین برای مدیریت هزینه بهتر است انتخاب خود را معطوف به گزینه‌هایی کنید که بهترین بهره‌وری را داشته باشد.

برای سفارشات باید برای هر کاربری به دنبال تولید کننده‌های اختصاصی باشید. به طور مثال برخی تولیدکنندگان تمرکز خود را برای تأمین مواد اولیه صنایع بنادر و کشتیرانی گذاشته‌اند؛ برخی از تولید کننده‌ها نیز اکثر محصولات و استانداردهای خود را برای تأمین مواد اولیه در ساخت نما و معماری و شهرسازی قرار داده‌اند اما بیشترین کاربرد گریتینگ گالوانیزه معمولاً در صنایع ساختمان سازی و عمران است که با وسعت و کیفیت‌های متفاوتی نیاز به این صفحات احساس می‌شود.

 

سازه های  گالوانیزه اراک

اراک از شهرهای صنعتی ایران است. جالب است بدانید که این شهر دومین شهر تولید کننده صنایع مادر در ایران است. نام اراک را با نام پایگاه صنعتی ایران می‌شناسند و بسیاری از منابع اولیه سایر تولیدی‌ها در سراسر کشور در این شهر تهیه می‌شود. حتماً نام آلومینیوم سازی اراک به گوشتان خورده است. شهر اراک یکی از بزرگترین صنایع آلومینیوم سازی در ایران را به خود اختصاص داده است. در کنار صنایع آلومینیوم سازی و صنایع ریلی می‌توان تولید کننده‌های قدرتمندی را در مورد گریتینگ از جنس‌های متفاوت پیدا کرد.

در این شهر با یک سرچ ساده چندین انتخاب پیش روی شما قرار می‌گیرد و اگر بتوانید از نظر هزینه حمل و نقل شرایط انتقال را با قیمت مناسب فراهم کنید احتمالاً از نظر قیمت نیز به صرفه خواهد بود. در این شهر امکان انتخاب انواع و اقسام گریتینگ از جنس‌ها گوناگون و با ابعاد متفاوت را خواهید داشت مخصوصاً اگر سفارشات بالا دارید می‌توانید سفارشات خود را دقیقاً با همان طراحی که نیاز دارید تحویل بگیرید.

شرکت  رهبان فاخر ساعی  به عنوان تولیدکننده انواع  گریتینگ گالوانیزه و کف پله فلزی در انواع مختلف فلزی گالوانیزه، الکتروفورج، استنلس استیل  با کیفیت ساخت بسیار بالا و در حد استانداردهای تعیین شده آماده عقد قرارداد با شرکت ها ، کارگاه ، صنتعت گران و کلیه متقاضیان استفاده از قطعات گریتینگی می باشد

 انواع گریتینگ فلزی

گریتینگ های فلزی به صور زیر ساخته و تولید می گردد

۱-گریتینگ فلزی دست ساز

۲-گریتینگ فلزی نیمه اتوماتیک

۳-و بالاخره گریتینگ فلزی اتوماتیک یا الکتروفوزج ماشینی

پس از ساخت گریتینگ فلزی ، جهت بالابردن مقاومت گریتینگ در برابر خوردگی، رطوبت و تاثیرات جوی، و همچنین ایجاد زیبایی ظاهری در گریتینگ، آن را به وسیله ی گالوانیزه گرم پوشش دهی می کنند. پس از اینکه گریتینگ فلزی ساخته و تولید گردید برای بالا بردن مقاومت و پایداری آن در مقابل خوردگی ، نفوذ آب ، رطوبت و تاثیرات جوی و نیز برای ایجاد زیبایی و شکیل بودن آن ، گریتینگ پس از ساخت و تولید بوسیله مواد گالوانیزه پوشش دهی مناسب داده می گردد به گریتینگ هایی که به این صورت ساخته و تولید می گردد اصطلاحا گریتینگ گالوانیزه می گویند.

ضمنا قابل ذکر است که گریتینگ های تولید شده معمولا به سه صورت ساخته و راهی بازار می گردد

۱٫ گریتینگ تولید شده به صورت تسمه در تسمه(پانچ تو پانچ)

۲٫ گریتینگ تولید شده به صورت تسمه در نیم تسمه

۳٫گریتینگ تولید شده به صورت  تسمه در میلگرد آجدار

 

مراحل تولید گریتینگ گالوانیزه

۱-پاک کردن سطوح گریتینگ

۲-مرحله زودون چربی از قطعه

۳-مرحله اسید شویی

۴-مرحله فلاکسینگ

۴-مرحله پیش گرم

۵-مرحله غوطه وری قطعه در وان های  مذاب
۶-مرحله خنک کردن قطعه

۷-مرحله تمیزکاری و بسته بندی قطعات گالوانیزه شده

این شرکت  با همکاری متخصصان  و صنعت گران  باتجره  با نظارت دقیق بر تولید رسیدن به استانداردهای جهانی تلاش می نماید